‘Morze Bałtyckie’

postheadericon Taras widokowy w Szczecinie

szczecin-nocaNad morze jeździmy bardzo często na wakacje, aby w czasie letnich upałów kąpać się i opalać na rozgrzanej słońcem plaży. Oprócz biernego wypoczynku warto też jednak zwiedzać nadmorską okolicę – w większości miast znajdziemy niepowtarzalny klimat i mnóstwo zabytków oraz pięknych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z takich miast jest Szczecin, który co prawda nie jest położony tuż nad Bałtykiem, a nad Zalewem Szczecińskim, nie mniej jednak zaliczany jest do miast pomorskich, a miejscem które koniecznie trzeba tutaj odwiedzić są Wały Chrobrego.

Wały Chrobrego, dawniej nazywane Tarasem Hakena od nazwiska burmistrza miasta, to niezwykły taras widokowy w Szczecinie, położony nad brzegiem rzeki Odry, będący bardzo reprezentatywnym miejscem w mieście. Wały o długości około pół kilometra wraz z Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, Zamkiem Książąt Pomorskich i katedrą pod wezwaniem Świętego Jakuba tworzą niezwykłe założenie urbanistyczno-architektoniczne, które szczególne wrażenie robi oglądane z mostów i wiaduktów. czytaj cały artykuł… »

postheadericon Gdzie spędzić wakacje?

gdzie jechać na urlopWiosna potem lato – czas urlopów. Gdzie wybrać się tego lata? Biura turystyczne przygotowały dla nas jak co roku szereg interesujących ofert. Miliony reklam i ulotek z ofertami biur podróży przyprawiają nas o zawrót głowy. A my chcemy wybrać taką wycieczkę, która sprosta naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Stworzyliśmy dla was poradnik turystyczny, który pomoże zaplanować udane wakacje, bez wpadek i niebezpieczeństw. Podpowiemy jak wybrać dobre biuro turystyczne i odpowiednią ofertę.

czytaj cały artykuł… »

postheadericon Kiedy najlepiej jechać nad polskie Morze?

Morze Bałtyckie

Nie istnieje idealny przepis nad wczasy i udany urlop. Ale można starać się zrobić wszystko, aby wyjazd był jak najbardziej udany. Wiele zależy od miejsca, do którego chcemy się udać. Co roku Polacy chętnie wybierają się nad Morze Bałtyckie. I nie ma się czemu dziwić: piękna przyroda, miła atmosfera, ciekawe miasta, wiele atrakcji, zabytków, dobra organizacja turystyczna i baza noclegowa sprawiają, że chętnie wracamy tam nie tylko w wakacje, ale również w zimie i podczas świąt.

czytaj cały artykuł… »